Aktualności

Mezoterapia iniekcji fibryny w okolice trudno gojącej się rany

Mezoterapia iniekcji fibryny to najlepsza metoda regenerująca skórę. Wykorzystuje się do niej autologiczną fibrynę , która bazuje na czynnikach wzrostu i komórkach macierzystych pozyskiwanych z krwi pacjenta.

Jeśli mamy miejsca w których występują ciężko gojące się rany należy rozważyć zabieg z wykorzystaniem autologicznej fibryny bogatopłytkowej. Dla silniejszych efektów można go połączyć z zabiegiem osocza bogatopłytkowego. Takie połączenie pozwoli na maksymalizację rezultatów obu zabiegów.

Przeczytaj również: Mezoterapia kolagenem – jak to działa?

Mezoterapia iniekcji fibryny a iniekcji osocza

Fibryna, podobnie jak znane osocze bogatopłytkowe Poznań, jest otrzymywane z krwi poprzez odwirowanie. W tym przypadku jednak proces wirowania jest dużo wolniejszy. Dzięki temu preparat ma inne właściwości. Tempo wirowania krwi sprawia, że preparat podawany pacjentowi, zawiera nie tylko płytki krwi i czynniki wzrostu, ale także innego rodzaju komórki, wpływające pozytywnie na proces regeneracji, w tym najważniejsze komórki macierzyste. Dzięki temu efekty terapeutyczne w postaci „odmłodzenia” skóry są po pierwsze lepsze, po drugie dłużej się utrzymują.

Mezoterapia iniekcji fibryny – przebieg

Podczas pierwszej wizyty następuję wnikliwa konsultacja z lekarzem. Podczas spotkania, na podstawie badań krwi i szczegółowego wywiadu pacjent jest kwalifikowany do zabiegu. Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej wykonywany jest przy pomocy jednorazowych strzykawek zaopatrzonych w bardzo cienkie igły. Zanim jednak dojdzie do zabiegu właściwego, pierwszym etapem jest uzyskanie materiału do zabiegu – fibryny pochodzącej z krwi pacjenta. W tym celu lekarz pobiera krew z żyły, a następnie umieszcza probówkę z krwią w specjalnie do tego przeznaczonej medycznej wirówce w celu oddzielenia poszczególnych składników. Po kilku minutach wirowania wyjmuje się probówkę i za pomocą sterylnych igieł wykonuje zabieg i podaje preparat.

Odpowiednią jego ilość lekarz precyzyjnie wstrzykuje w określone miejsca zabiegowe, im więcej wkłuć, tym lepiej dla efektu zabiegu. Sam zabieg trwa kilka minut. Przed zabiegiem lekarz odpowiednio znieczula obszar zabiegowy za pomocą maści znieczulającej.

Zalecenia i przeciwskazania

Ważne jest , aby w dniu wykonywania zabiegu nie narażać skóry na intensywne działanie czynników zewnętrznych takich jak mróz czy silne promieniowanie słoneczne. W dniu zabiegu należy również zaprzestać treningów na siłowni, wizyt w saunie czy na basenie.

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent musi być w dobrym stanie fizycznym. Przeziębienie, czy opryszczka w stanie aktywnym będzie wykluczająca dla każdego rodzaju zabiegu. Ciąża czy karmienie piersią także wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Dodatkowe przeciwwskazania przy zabiegu z użyciem fibryny bogatopłytkowej to:

  • Choroby krwi
  • Cukrzyca (niewyrównana)
  • Stany zapalne skóry
  • Aktywna opryszczka
  • Skóra źle tolerująca iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców)
  • Terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi
  • Choroba nowotworowa

Mezoterapia iniekcji fibryny – częstotliwość zabiegu i efekty

Istotą zabiegów z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej jest wykonywanie paru serii. W zależności od efektów jakie chcemy osiągnąć, kondycji skóry i innych indywidualnych predyspozycji lekarz zaleci odpowiednią liczbę zabiegów. Najczęściej jest to od 3 do 5 zabiegów w odstępach ok. 3 do 4 tygodni. Po zakończeniu serii, dla podtrzymania efektów należy wykonywać tzw. zabiegi przypominające. Przeważnie jest to jeden zabieg na 6 miesięcy.

Efekty po zabiegu są odczuwalne od razu. W miejscu trudno gojących się ran następuje głęboka regeneracja i rewitalizacja skóry. Skóra zostaje wręcz „odmłodzona”. Redukują się na niej wszelkie zmarszczki Poznań, fałdy czy bruzdy. Poprawia się witalność i wiotkość tkanek. Przyspieszony zostaje proces gojenia się ran.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *