Bez kategorii

Mezoterapia igłowa i masaż w leczeniu blizn po trądziku

W walce z bliznami po trądziku stosuje się różne metody. Jednakże w większości przypadków pacjentom zaleca się poczekanie, aż ich wypryski zostaną opanowane przed poddaniem się leczeniu. Jednak to pozostawia osoby z ciężkim trądzikiem i bliznami, które cierpią bez ulgi przez lata. A wcale nie musi tak być. Istnieją metody, dzięki którym szybko można uporać się z bliznami po trądziku, tuż po ich wystąpieniu. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej i raz na zawsze pożegnać się z nieestetycznymi śladami!

Przeczytaj również: Bóle pleców? Zastosuj masaż!

Wczesne leczenie trądziku i blizn po nim

Jednym z najłatwiejszych sposobów leczenia aktywnego trądziku i blizn potrądzikowych jest stosowanie wysokiej jakości produktów do pielęgnacji skóry zawierających retinoidy. Ten miejscowy zabieg skutecznie leczy wypryski trądzikowe i poprawia wygląd blizn potrądzikowych.

Retinoidy pochodzą z witaminy A i pomagają spowolnić produkcję sebum, jednocześnie promując szybki wzrost nowych komórek skóry i zrzucanie uszkodzonych komórek.

Takie podejście może wystarczyć do opanowania wyprysków trądzikowych i zmniejszenia widoczności blizn lub zapobieżenia ich pogorszeniu, dopóki nie będziesz gotowy na bardziej trwałe rozwiązanie. Co to w praktyce oznacza? Jeśli chcesz rozpocząć leczenie przy pomocy mezoterapii igłowej bądź masażu, powinieneś zaczekać aż wypryski ustaną, przestaną się pojawiać. 

Leczenie blizn po trądziku – mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to metoda medycyny estetycznej, w której specjalista wstrzykuje małe ilości substancji aktywnych. Takich jak witaminy, minerały, aminokwasy, kwas hialuronowy lub kolagen, bezpośrednio w skórę za pomocą igły lub strzykawki.

Ta technika ma na celu zwiększenie poziomu nawilżenia, stymulację kolagenu i elastyny, a także poprawę krążenia krwi i limfy w skórze. Redukuje blizny po trądziku poprzez wprowadzenie do skóry substancji aktywnych, takich jak kwas hialuronowy, który może pomóc w regeneracji i odnowie skóry. Podczas zabiegu, igła lub strzykawka wprowadza substancje aktywne bezpośrednio w skórę w miejscach, gdzie występują blizny. Wprowadzone w ten sposób substancje aktywne mogą pomóc w stymulacji produkcji kolagenu, który jest niezbędny do utrzymania jędrnej i zdrowej skóry. Oprócz wprowadzania substancji aktywnych bezpośrednio w skórę, mezoterapia igłowa może również pobudzać krążenie krwi i limfy w skórze, co może pomóc w leczeniu blizn poprzez zwiększenie przepływu krwi i odżywienia skóry.

Procedura jest zazwyczaj wykonywana w gabinecie medycznym i może wymagać kilku zabiegów, zależnie od indywidualnych potrzeb pacjenta. 

Leczenie blizn – masaż i fizjoterapia

Coraz częściej fizjoterapeuci  potrafią pomóc w leczeniu blizn. Masaż Poznań przyczynia się do poprawy ruchomości tkanek w obszarze uszkodzenia, przeciwdziała powstawaniu zrostów oraz redukuje nieprzyjemne dolegliwości towarzyszące bliźnie. Wspomniana ruchomość blizny jest niezwykle istotna. Bardzo korzystny wpływ na bliznę potrądzikową ma rolowanie skóry w ramach usługi – terapia manualna. Ponadto, skuteczny jest również drenaż limfatyczny. Polega on na manualnej pracy fizjoterapeuty w okolicach blizn potrądzikowych (twarz, dekolt, plecy) w celu lepszego przepływu chłonki. Ten zabieg obejmuje zarówno głaskanie, uciski, jak i różnego rodzaju rozcieranie skóry i tkanek np. rozcieranie koliste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *