Aktualności

Mezoterapia igłowa w leczeniu blizn potrądzikowych

Aktywne wypryski są wystarczająco frustrujące, ale można sobie z nimi poradzić poprzez leczenie dermatologiczne. Jednakże co zrobić w przypadku blizn potrądzikowych? Dobra wiadomość jest taka, że blizny potrądzikowe również można leczyć! Jednakże zanim rozpocznie się leczenie, najpierw trzeba raz na zawsze pozbyć się trądziku, ponieważ nowe wypryski mogą prowadzić do nowych blizn potrądzikowych.

Przeczytaj również: Zerwanie ścięgna Achillesa

Rodzaje blizn potrądzikowych

Pierwszym z rodzajów blizn potrądzikowych są blizny zanikowe. Występują one najczęściej na twarzy. Zapadnięta blizna znajduje się pod otaczającą skórą. Powstają, gdy nie wytwarza się wystarczającej ilości kolagenu podczas gojenia się rany. Im są płytsze, tym lepiej reagują na zabiegi resurfacingu skóry. Mam na myśli właśnie mezoterapię igłową, mikrodermabrazję czy delikatne peelingi.

Drugim rodzajem blizn potrądzikowych są blizny przerostowe lub wypukłe. Blizny te najczęściej występują w przypadku trądziku na klatce piersiowej i plecach. Wystają ponad powierzchnię otaczającej skóry i są spowodowane zbyt dużą ilością kolagenu podczas gojenia.

Występują również blizny, które mogą wnikać głęboko w skórę. Mogą wyglądać jak małe okrągłe lub owalne dziury, jak blizna po ospie wietrznej. Są to blizny najtrudniejsze do wyleczenia, ponieważ mogą sięgać daleko pod powierzchnię skóry.

Przed rozpoczęciem leczenia blizn potrądzikowych ważne jest, aby skonsultować się ze specjalistą w tym zakresie. Polecamy umówić się na konsultację do kliniki Stankowscy-Białach, której wyspecjalizowani pracownicy ocenią stan Twojej skóry i zaproponują zabiegi mezoterapii igłowej. Pomogą Ci wybrać najlepszą metodę zmniejszenia wyglądu blizn, a także upewnią się, że ślady na skórze są rzeczywiście bliznami, a nie innym schorzeniem.

Medycyna estetyczna Poznań

Biogenica Poznań

tel. 725 84 33 99
e-mail: rejestracja@biogenica.pl

adres: ul. Grunwaldzka 519 B/C I piętro
62-064 Poznań – Plewiska

strona internetowa: biogenica.pl

Mezoterapia igłowa wyleczy blizny spowodowane trądzikiem!

Mezoterapia igłowa to bardzo popularna metoda leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń twarzy, takich jak trądzik. Pobudza produkcję kolagenu i elastyny oraz pomaga w budowie nowych naczynek w skórze.

Jeśli chodzi o trądzik i blizny, ten zabieg jest prawdopodobnie jedną z najlepszych opcji. Za pomocą mezoterapii igłowej można również leczyć trądzik pospolity, ponieważ urządzenie będzie działać na gruczoły łojowe i zmniejszać wydzielanie sebum, które jest prawdziwą przyczyną tego stanu skóry. Rezultaty są zdumiewające, ponieważ już po kilku zabiegach pacjenci widzą rewelacyjną redukcję blizn.

Masaż w leczeniu blizn potrądzikowych

Zabiegi w ramach usług masaż Poznań są doskonałym rozwiązaniem w leczeniu blizn potrądzikowych! Jednakże jak powinien przebiegać taki masaż? W przypadku młodszych niedojrzałych blizn zaleca się ruchy o niskiej intensywności i częstotliwości, podczas gdy starsze dojrzałe blizny można leczyć bardziej agresywnymi technikami mobilizacji tkanek miękkich. Masaż blizny może złagodzić szereg cech blizny, w tym uwięzienie, ucisk, ból, swędzenie i nadwrażliwość. Ponadto może pomóc spłaszczyć i zmiękczyć blizny, szczególnie w niedojrzałej fazie ich powstawania blizn. To znaczy w momencie, gdy blizna jest w fazie gojenia lub właśnie się zagoiła. 

Dokładne informacje na temat zabiegu w jednej z naszych klinik znajdziecie tutaj:

Medycyna estetyczna Poznań

Biogenica Poznań

tel. 725 84 33 99
e-mail: rejestracja@biogenica.pl

adres: ul. Grunwaldzka 519 B/C I piętro
62-064 Poznań – Plewiska

strona internetowa: biogenica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *