Medycyna Estetyczna

Jak przygotować się do zabiegu zamykania naczynek laserem CUTERA EXCEL V?

Zabieg zamykania naczynek laserem w ostatnich latach stało się bardzo popularny. Jak każdy zabieg estetyczny może nieść za sobą powikłania. Najczęstszym powodem wystąpienia powikłań jest nieprawidłowe zakwalifikowanie pacjenta lub nieodpowiednie przygotowanie do zabiegu. Aby tego uniknąć warto zapoznać się z zaleceniami przed zabiegiem laserowego zamykania naczynek.

Zalecenia przed zabiegiem zamykania naczynek laserem

  • W dniu wykonania zabiegu nie należy nakładać makijażu, niektóre kosmetyki mogą dodatkowo podrażniać skórę;
  • Na cztery tygodnie przed zabiegiem nie należy korzystać z samoopalaczy, opalać się na słońcu czy w solarium, w przeciwnym przypadku opalona skóra może pochłonąć energię, w efekcie czego nastąpi oparzenie skóry. W skrajnych przypadkach oparzenie dużego obszaru może spowodować powstanie blizn.
  • Ważne jest także, aby przed zabiegiem nie stosować i nie zażywać substancji fotouczulających, tzw. psolarenów. Występują one między innymi w preparatach ziołowych tj. herbata z dziurawca, lubczyk, ruta zwyczajna. Substancje fotouczulające są stosowane również w preparatach do leczenia łuszczycy, występują w pochodnych witaminy A – tzw.Retinoidach a zwłaszcza w izotrtinoinie ( substancji czynnej niektórych leków stosowanych w leczeniu trądzików) Jeżeli przyjmujemy jakiekolwiek leki powinniśmy ich zażywanie skonsultować z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg.
  • Przyjmowanie niektórych leków oraz suplementów diety może sprzyjać powstawaniu zasinień (np. leki antykoagulacyjne, przeciwzakrzepowe i salicylany). Należy się w tej kwestii skonsultować z lekarzem.
  • Na 1-2 tygodni przed zabiegiem należy unikać czynności, które mogą powodować podrażnienie skóry (woskowanie, depilacje, inne zabiegi laserowe, kwasy itp.)
  • Jeśli od ostatniej wizyty pojawiły się nowe schorzenia, lub zostały zalecone nowe leki, należy o tym koniecznie poinformować osobę, która będzie wykonywała zabieg. W przypadku opryszczki może być konieczne przeprowadzenie kuracji z zastosowaniem leków antywirusowych, taka informacja jest niezbędna lekarzowi, który będzie wykonywał zabieg. W dniu zabiegu i dwie doby po jego wykonaniu nie należy spożywać alkoholu.

Zachęcamy do skontaktowania się z kliniką medycyny estetycznej Biogenica! Mają oni bogatą ofertę zabiegów laserowych, które skutecznie zwalczą Twój problem. Skontaktuj się już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *