Aktualności

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy (HA) to naturalny związek chemiczny, który występuje w organizmie człowieka, przede wszystkim w skórze, mazi stawowej, ścianach naczyń krwionośnych i ciele szklistym oka. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule – Kwas Hialuronowy w Organiźmie Człowieka. Jest on odpowiedzialny za wiązanie wody i utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia w tych tkankach.

W skórze kwas hialuronowy znajduje się w naskórku i skórze właściwej. W naskórku odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia i elastyczności, a w skórze właściwej za wypełnienie przestrzeni międzykomórkowych i jędrność skóry.

Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze zmniejsza się, w wyniku tego prowadzi do jej przesuszania, wiotczenia i powstawania zmarszczek.

Kwas hialuronowy stosuje się w kosmetyce i medycynie estetycznej. W kosmetyce jako składnik nawilżający, wygładzający i przeciwzmarszczkowy. Stosuje się go ponadto w kremach, maseczkach, serum i innych produktach do pielęgnacji skóry.

Ostatecznie w medycynie estetycznej kwas hialuronowy wykorzystuje się do wypełniania zmarszczek, powiększania ust, modelowania nosa i innych zabiegów estetycznych.

Szukasz dobrej klinik – Medycyna Estetyczna Poznań

Działanie kwasu hialuronowego

Głównym działaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać nawet do 1000 cząsteczek wody. Dzięki temu kwas hialuronowy zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry, wygładza ją i sprawia, że wygląda na młodszą.

Kwas hialuronowy ma również działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Dzięki temu pomaga chronić skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Kwas hialuronowyZastosowanie w kosmetyce

Kwas hialuronowy jest jednym z najpopularniejszych składników kosmetyków do pielęgnacji skóry. Stosuje się go w kremach, maseczkach, serum i innych produktach, które mają nawilżać, wygładzać i przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek.

Co więcej kwas hialuronowy mogą stosować osoby w każdym wieku i z każdym typem skóry. Jest to wreszcie bezpieczny składnik, który nie powoduje podrażnień.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

W medycynie estetycznej kwas hialuronowy wykorzystuje się właściwie do wypełniania zmarszczek, powiększania ust, modelowania nosa i innych zabiegów estetycznych.

Kwas hialuronowy podaje się do organizmu wskutek wstrzyknięciami. Co więcej w zależności od zabiegu, wykorzystuje się kwas hialuronowy o różnej gęstości i wielkości cząsteczek.

Kwas hialuronowyWskazania do zabiegów

Wskazania do zabiegów z kwasem hialuronowym to:

 • zmarszczki mimiczne
 • zmarszczki grawitacyjne
 • kurze łapki
 • bruzdy nosowo-wargowe
 • fałdy marionetek
 • powiększanie ust
 • modelowanie nosa
 • wypełnianie ubytków tkankowych

Przeciwskazania do zabiegów z kwasem hialuronowym

Przeciwwskazaniami do zabiegów z kwasem hialuronowym są:

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe
 • infekcje skóry
 • uczulenie na kwas hialuronowy

Efekty zabiegów z kwasem hialuronowym

Efekty zabiegów z kwasem hialuronowym są widoczne od razu po zabiegu. Trwałość efektów zależy od rodzaju zabiegu i wykorzystanego kwasu hialuronowego.

W przypadku wypełniania zmarszczek, efekty utrzymują się od 6 do 18 miesięcy. W przypadku powiększania ust, efekty utrzymują się od 12 do 18 miesięcy.

Kwas hialuronowy rozkłada się w organiźmie, dlatego w przypadku jego wchłonięcia, efekt zabiegu znika.

Kwas hialuronowyCena zabiegów

Cena zabiegów z kwasem hialuronowym zależy od rodzaju zabiegu, wykorzystanego kwasu hialuronowego i renomy gabinetu medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna Poznań

Biogenica Poznań

tel. 725 84 33 99
e-mail: rejestracja@biogenica.pl

adres: ul. Grunwaldzka 519 B/C I piętro
62-064 Poznań – Plewiska

strona internetowa: biogenica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *