Aktualności

Czym jest wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy to zabieg polegający na modelowaniu twarzy w sposób niechirurgiczny. Zabieg ma na celu poprawę konturów twarzy oraz elementów charakterystycznych dla twarzy o młodej jędrnej skórze. Wolumetria odbywa się przy pomocy kwasu hialuronowego. Z wiekiem jędrność skóry oraz sprawność mięśni mimicznych zaczynają się zmieniać co powoduje że twarza i skóra twarzy tracą swój wygląd. Jest to widoczne zwłaszcza na policzkach, w kącikach ust, okolicach żuchwy, podbródka i na czole. Efektem ostatecznym jest poprawa struktury i kształtu twarzy.

Chcesz podkreślić swoje naturalne piękno? W ramach usług medycyna estetyczna Poznań możesz zdecydować się na szereg dostępnych zabiegów –wypełnianie zmarszczek poznań, modelowanie nosa poznań i wiele więcej. 

Przeczytaj również: Jakie są czynniki zewnętrzne odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek?

Wolumetria twarzy – dla kogo?

Zabieg posiada bardzo szerokie zastosowanie i ma możliwość korekty wielu zmian jakie pojawiają się z wiekiem. Wiele z tych zmian jest relatywnie łatwa do korekcji dzięki czemu efekty są widocznie relatywnie szybko. W przypadku kompleksowej serii zabiegów mamy możliwość całkowitego wymodelowania twarzy.

Wolumetria twarzy – stosuje się w następujących przypadkach:

  • przy zapadniętych kościach policzkowych,
  • w przypadku opadających policzków,
  • do pozbycia się problemu zapadniętej skóry pod oczami,
  • w przypadku zwiotczenia skóry twarzy,
  • w celu poprawienia rysów twarzy,
  • do redukcji zmarszczek i bruzd,
  • w przypadku zbyt szczupłej twarzy,
  • przy lipoatrofii jarzmowej,
  • w przypadku ubytków objętości twarzy.

Jakie są efekty zabiegu wolumetrii twarzy?

Wolumetria twarzy pozwala na znaczącą poprawę wyglądu twarzy oraz uzyskania efektu odmłodzenia. Ze względu na kompleksowe działanie efekty zabiegu utrzymują się przez bardzo długi czas. W niektórych przypadkach widoczna poprawa trwa nawet do 18 lub 22 miesięcy.

Ze względu na działanie kwasu hialuronowego w pierwszych dniach po zabiegu widzimy wyraźny obrzęk i opuchnięcie. Stan taki utrzymuje się przez 2-3 dni od zabiegu. Następnie znika. Ewentualny ból lub uczucie odrętwienia w niektórych miejscach mogą trwać dłużej. Wolumetria nie jest zabiegiem inwazyjnym. Dzięki temu w następnym dniu po zabiegu mamy możliwość powrotu do pracy oraz naszych codziennych obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *