Medycyna Estetyczna

Czy implanty piersi należy wymieniać?

Powiększanie piersi to jeden z najbardziej popularnych i stosowanych od dawna zabiegów.  Wiele kobiet z małym biustem decyduje się na niego, by lepiej poczuć się we własnej skórze, dodać sobie pewności siebie. Na przestrzeni lat wiele razy zmieniała się stosowana technologia. Dzisiejsze implanty są bezpieczne i trwałe. Wiele osób interesuje jednak, co dzieje się nimi po wielu latach? Czy można je mieć przez całe życie, czy trzeba je wymieniać? Jeśli tak, to kiedy? Obecnie na rynku dostępne są implanty produkowane w różnych materiałów, z różnym okresem gwarancji. Wiele z nich ma certyfikat potwierdzający spełnianie najwyższych norm jakości oraz dożywotnią gwarancję. Inne mają 10-letnią gwarancję, co oznacza, że po upływie tego czasu należy je wymienić na nowe. Zwykle są to implanty starszej generacji lub takie, które zawierają sól fizjologiczną. Chirurg plastyczny poinformuje cię o tym przed zabiegiem powiększenia biustu. Poza sytuacjami, kiedy producent i zastosowane materiały określają konieczność wymiany implantów, istnieją inne powody do wymiany.

Przeczytaj również: Dlaczego z wiekiem nabywamy zmarszczek?

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o Twoich potrzebach i wspólnie dobrać właściwe rozwiązanie. Naszym priorytetem jest komfort, zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.

Kiedy trzeba wymienić implanty? 

Jedną z sytuacji wymagających jak najszybszej wymiany implantu jest jego pęknięcie, na przykład na skutek urazu. Często się zdarza, że pęknięcie implantu nie jest wyczuwalne, bo utrzymuje się on nadal w tym samym miejscu. Może pojawić się jednak ból lub obrzęk piersi. Takich sygnałów nie wolno bagatelizować, podobnie jak wszelkich asymetrii pojawiających się w piersiach. Ważne jest, by piersi badać regularnie za pomocą USG, które może ujawnić różne nieprawidłowości. Przesłanką do wymiany implantu jest także odrzucenie go przez organizm lub widoczna w badaniach torebka (kapsuła), tworząca się wokół implantu. Czasami kobiety same decydują się na wymianę, żeby zmodyfikować nieco kształt lub wielkość piersi. Zazwyczaj taką decyzję podejmują po wielu latach, kiedy biust naturalnie nieco zmienił kształt. Powiększenie biustu można osiągnąć różnymi metodami. Implanty można wymienić na zupełnie inne – nie tylko pod względem kształtu, ale także materiału (szczególnie w przypadku odrzucenia implantu). Możliwe jest także zastosowanie innych metod korekty kształtu piersi, na przykład liftingu lub augmentacji własną tkanką tłuszczową. Specjaliści z profesjonalnej kliniki chirurgii plastycznej doradzą ci, jakie rozwiązanie będzie w twoim przypadku najlepsze.

Przeczytaj również o szczepionkach, jakie należy wykonać w trosce o swoje życie i zdrowie.

Poznaj ofertę przychodni zdrowia rodzinnego i specjalistycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *