Dermatologia,  Medycyna Estetyczna

Jak pozbyć się niechcianych zmarszczek?

Niestety z wiekiem na naszej twarzy pojawia się coraz więcej zmarszczek. Jest to naturalne zjawisko spowodowane starzeniem się naszej skóry, a także innymi czynnikami, na przykład takimi jak wpływ słońca. Jednak pojawienie się pierwszych zmarszczek, nie oznacza, że zostaną one z nami na zawsze. Istnieje bowiem kilka sposobów, które umożliwią nam pozbycie się niechcianych zmarszczek. Warto poznać najpopularniejsze z nich, które przywrócą piękną skórę.

Przeczytaj również: Czy istnieją ograniczenia wiekowe w zabiegach chirurgii plastycznej?

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o Twoich potrzebach i wspólnie dobrać właściwe rozwiązanie. Naszym priorytetem jest komfort, zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwas hialuronowy jest jednym z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się zmarszczek. Zabieg ten jest prosty i właściwie wykonany, gwarantuje zadowalający efekt na długi czas. Zabieg wypełnienia kwasem polega na wstrzyknięciu pod naskórek preparatu zawierającego kwas hialuronowy. Jest to substancja niezwykle plastyczna, dzięki czemu dokładnie uzupełnia miejsca, którym brakuje objętości. Istnieje kilka sposobów aplikowania kwasu hialuronowego – liniowy, w formie depozytów lub nici hialuronowych. Kwas ten jest substancją naturalnie znajdującą się w organizmie człowieka. Z czasem substancji tej zaczyna ubywać, jednak możemy uzupełnić ją podczas zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej.

Toksyna botulinowa do wygładzania

Do wygładzenia zmarszczek użyć możemy także toksyny botulinowej, czyli tak zwanego botoksu. Aplikuje się ją na wybrane miejsca na twarzy, dzięki czemu wypełnia ona zmarszczki mimiczne. Botoks działa tylko w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty. Dzięki temu mięśnie te się nie skurczają, a także nie marszczy się skóra. Zabieg ten nie wpływa na wyraz naszej twarzy, jednak zaobserwować możemy wygładzenie skóry. Toksyna botulinowa aplikowana jest pod skórę przy pomocy cienkiej strzykawki, dzięki czemu jest to bardzo precyzyjny zabieg. Sama aplikacja trwa za ledwie kilka minut, a efekt jest widoczny już po kilku dniach. Botoks możemy stosować do wygładzania zmarszczek przy zewnętrznych kącikach oczu, zwanych kurzymi łapkami, do usunięcia lwiej zmarszczki czy też poziomych linii na czole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *