Bez kategorii

Masaż tkanek głębokich, czyli co?

Masaż tkanek głębokich to technika masażu, która skupia się na pracy z głębszymi warstwami mięśni i tkanek łącznych. W celu zmniejszenia bólu, poprawy ruchomości i zapobiegania przewlekłym problemom zdrowotnym.

Tkanki głębokie ciała to mięśnie, ścięgna, więzadła i powięzi, które znajdują się poniżej warstwy mięśniowej. Są one głębiej położone niż mięśnie, które są zazwyczaj masowane podczas standardowych masaży relaksacyjnych. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Masaż nie tylko leczniczy!

Skontaktuj się już teraz z wykwalifikowanym specjalistom fizjoterapii i masażu, Szymonem Budnikiem, aby poznać bliżej oferowane przez niego usługi.

Dla kogo przeznaczony jest masaż tkanek głębokich?

Masaż tkanek głębokich w ramach usług masaż Poznań jest przeznaczony dla osób, które chcą zmniejszyć ból mięśni i stawów, poprawić ruchomość i elastyczność, zmniejszyć napięcie mięśniowe oraz zrelaksować się i złagodzić stres. Technika ta może być szczególnie pomocna dla osób, które doświadczają przewlekłego bólu pleców, szyi, barków, kolan lub innych obszarów ciała, które są napięte lub sztywne.

Masaż tkanek głębokich może być również korzystny dla osób, które cierpią na zespół przeciążenia mięśniowego, naderwanie mięśnia, urazy sportowe, zapalenie mięśni, napięciowe bóle głowy i inne problemy zdrowotne związane z mięśniami, stawami i tkankami łącznymi.

Przebieg masażu

Przebieg masażu tkanek głębokich może nieco się różnić w zależności od preferencji i stylu masażysty.

Przed rozpoczęciem masażu tkanek głębokich, masażysta może wykonać kilka prostych ćwiczeń lub technik rozgrzewających. Mam na myśli szczególnie rolowanie lub rozciąganie. Po to, aby zwiększyć przepływ krwi i przygotować mięśnie na masaż. Następnie przejdzie do dokładnego zbadania obszaru ciała, w których czujesz ból lub napięcie. Zrobi to w celu skupienia się na tych obszarach podczas masażu. W trakcie trwania zabiegu, masażysta może używać różnych technik. Ciśnięcie, uciskanie, wibracje, rozciąganie – one wszystkie służą temu, aby głęboko masować tkanki miękkie i mięśnie. Warto pamiętać, że masaże tkanek głębokich mogą być bardziej intensywne niż standardowe masaże relaksacyjne, co może powodować dyskomfort i ból.

Po zakończeniu masażu, masażysta może pozostawić cię na kilka minut, abyś mógł odpocząć i zrelaksować się. Ponadto, ważne jest, aby po masażu pić dużo wody, aby pomóc organizmowi w usuwaniu toksyn z mięśni. Również zaleca się zbilansowaną dietę, aby dostarczyć mięśniom odpowiednie składniki odżywcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *