Kępki żółte i ich usuwanie
Medycyna Estetyczna

Kępki żółte i ich usuwanie

Kępki żółte to nic innego jak odkładający się cholesterol, najczęściej występujący na skórze powiek. Potocznie nazywa się je żółtakami, ponieważ w większości przypadków najczęściej przybierają postać żółtych grudek lub guzków. Jest to dla wielu osób bardzo duży problemem estetyczny. Kępki żółte świadczą o niewłaściwej diecie i nadmiernej ilości lipidów we krwi.

Przeczytaj również: Mezoterapia kolagenem a bóle kręgosłupa

Zależy Ci na tym, aby podtrzymać swoje naturalne piękno? Rekomendujemy usługi medycyny estetyczna Poznań. Sprawdź: kwas hialuronowy poznań, korekta nosa poznań

Kępki żółte – charakterystyka

Kępki żółte to zabarwione na żółto zmiany skórne występują oprócz powiek także w okolicach spojówki, a nawet na innych częściach ciała. Podstawą w zwalczaniu żółtaków oprócz metody laserowej jest odpowiednia dieta.

Kępki żółte pojawiają się na skórze jako objaw hiperlipidemii lub hiperlipoproteinemii. Hiperlipidemia odpowiada za nieprawidłowy rozkład lipidów (tłuszczy) spowodowanym przez zaburzenia pracy wątroby, ale także może być związana z czynnikami genetycznymi, może również dotyczyć chorób, takich jak cukrzyca lub nadciśnienie tętnicze.

Najczęściej pojawiają się u kobiet między 40. a 50. rokiem życia, choć żółtaki mogą rozwijać się również u osób zdecydowanie młodszych lub znacznie starszych.

Kępki żółte – zabieg usunięcia

Oczywiście przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja lekarska, na omawia się wszelkie szczegóły związane z zabiegiem, Ponadto, zleca się badania laboratoryjne.

Zabieg polega na chirurgicznym usunięciu kępek żółtych zlokalizowanych najczęściej w okolicy powiek za pomocą lasera. Odbywa się on w znieczuleniu miejscowym. Po wycięciu grudek poddaje się je badaniom histopatologicznym. Chirurg zeszywa delikatnie skórę powiek bardzo cienkim szwem w celu zapewnienia dyskretnej lub prawie niewidocznej blizny. Po zabiegu może wystąpić niewielkie zasinienie i obrzęk w czasie 3-7 dni. Sam zabieg trwa dość krótko od 30-60 minut. W tym samym dniu pacjent może udać się do domu. Powrót do pracy będzie możliwy już następnego dnia o ile nie występuje skłonność do zasinień lub obrzęków.

Efekty zabiegu i zalety lasera CO2

Zabieg daje 100% efekty tzn., że całkowicie eliminuje żółtawe grudki z okolic powiek. Jednak aby efekty się utrzymały pacjent dodatkowo musi zostać objęty leczeniem farmakologicznym mającym na celu ograniczenie powstawania kolejnych zmian.

Żółtaki zostaną usunięte za pomocą wyżej wspomnianego lasera CO2, który odparowuje zmiany skórne. Jest najlepszym rozwiązaniem , gdyż nie powoduje krwawienia. Co więcej zabieg trwa krótki czas, a znieczulenie nie jest wymagane.

Laser frakcyjny CO2 jest bardzo popularną metodą odmładzania skóry. Praktycznie jest on nieinwazyjny tzn. nie wymaga długiej rekonwalescencji, jak w przypadku np. zabiegów chirurgicznych, a efekty są widoczne gołym okiem i od razu.

Dzięki laserowi frakcyjnemu poprawimy napięciu skóry, zmniejszymy zmarszczki i wygładzimy skórę. Dlatego właśnie jest najlepszą metodą poradzenia sobie z kępkami żółtymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *